Συμμετοχή ΕΑΒΙ – ΟΒΙ σε Ημερίδα για την Καινοτομία στην Πάτρα
Μια πολύ επιτυχημένη Ημερίδα διοργάνωσε το Περιφερειακό Συμβούλιο Έρευνας και Καινοτομίας της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, η οποία διεξήχθη στο νέο αμφιθέατρο του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου, στην Περιβόλα Πατρών, την Παρασκευή 17 Δεκεμβρίου 2021.
Την Ημερίδα με τίτλο “Η Ευρεσιτεχνία σε Εθνικό και Διεθνές Επίπεδο – Δυνατότητες στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας”, συντόνισαν ο Αντιπεριφερειάρχης Επιχειρηματικότητας, Έρευνας και Καινοτομίας, Φωκίων Ζαΐμης και ο Κοσμήτορας της Σχολής Θετικών Επιστημών και Τεχνολογίας του ΕΑΠ και Πρόεδρος του ΠΣΕΚ, Ιωάννης Καλαβρουζιώτης.
![📍](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
![📍](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
![📍](https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
Στο πλαίσιο των εισηγήσεων, πραγματοποιήθηκαν πολύ ενδιαφέρουσες παρουσιάσεις από διακεκριμένους ομιλητές, από το ευρύ φάσμα του οικοσυστήματος της Καινοτομίας.
Η παρακολούθηση της συνολικής Ημερίδας, στον ακόλουθο σύνδεσμο: